BEST & FAIREST

Senior Best & Fairest

1984 – B. Day, Narooma FC
1985 – R. McNeil, Merimbula FC
1986 – T. Luscombe, Wyndham FC
1987 – P. Holdsworth, Tathra FC
1988 – S. Brown, Tathra FC
1989 – S. Larkin, Merimbula Diggers FC
1990 – S. Larkin, Merimbula Diggers FC
1991 – M. Hoppe, Eden Whalers FC
1992 – P. Holdsworth, Bermagui FC
1993 – J. Reed, Narooma FC
1994 – J. Wallis, Merimbula FC
1995 – S. Art, Batemans Bay FC
1996 – (JOINT) B. White, Batemans Bay FC / P. Holdsworth Tathra FC
1997 – S. Ockwell, Merimbula Diggers FC
1998 – D. O’Donnell, Merimbula FC
1999 – D. Reid, Merimbula Diggers FC
2000 – J. Hetherington, Tathra FC
2001 – G. Regan, Merimbula Diggers FC
2002 – G. Regan, Merimbula Diggers FC
2003 – R. Holmes, Eden Whalers FC
2004 – (JOINT) C. Fosternally, Narooma FC / G. Regan, Merimbula Diggers FC
2005 – L. Moresi, Narooma FC
2006 – L. Moresi, Narooma FC
2007 – M. Cleary, Narooma FC
2008 – D. Little, Tathra FC
2009 – D. Little, Tathra FC
2010 – J. Sauiluma, Narooma FC
2011 – L.Moresi, Bermsgui FC
2012 – T. Rosevear, Batemans Bay FC
2013 – J. Ainsworth, Tathra FC
2014 – A. Proctor, Pambula FC
2015 – S. Proctor, Pambula FC
2016 – S. Proctor, Pambula FC

Multiple winners:
3 – G. Regan, Merimbula Diggers FC (2001/02, 2004)
3 – P. Holdsworth, Tathra FC (1987, 1996), Bermagui FC (1992)
3 – L. Moresi, Narooma FC (2005/06), Bermagui FC (2011)
2 – S. Larkin, Merimbula Diggers FC (1989/99)
2 – D. Little, Tathra FC (2008/09)
2 – S. Proctor, Pambula FC (2015/16)

Development/ Reserves Best & Fairest

2004 – C. Russell, Tathra FC
2005 – C. Russell, Tathra FC
2006 – A. Blacka, Tathra FC
2007 – D. White, Bateman’s Bay FC
2008 – R. Thompason, Bermagui FC
2009 – D. Skuta, Pambula FC
2010 – D. Skuta, Pambula FC
2011 – A. Crossman, Pambula FC
2012 – J. Kemp, Bateman’s Bay FC
2013 – T. O’Loghlin, Tathra FC
2014 – S. Baggett, Diggers FC
2015 – L. Wilkinson, Eden FC
2016 – A. Postance, Diggers FC

Women’s Best & Fairest

2016 – T. Thelan, Tathra/Bega FC

Under 17-16 Best & Fairest

2004 – S. Everington & A. Nusbaum, Eden FC & Diggers FC
2005 – N. Mitchell, Eden FC
2006 – J. Anderson-McDonald, Tathra FC
2007 – L. Wilkinson, Eden FC
2008 – J. Ainsworth & H. Nichols, Tathra FC & Pambula FC
2009 – J. Ainsworth, Tathra FC
2010 – M. Favetta, Bateman’s Bay FC
2011 – J. Rettke & N. Broad-McGregor, Tathra FC & Bateman’s Bay FC
2012 – J. Thompson, Bateman’s Bay FC
2013 – Not Awarded
2014 – Z. Wilson, Narooma FC
2015 – J. Reed, Narooma FC
2016 – J. Reed, Narooma FC

Under 15-13 Best & Fairest

2004 – P. Franchi, Pambula FC
2005 – A. Cincotta, Pambula FC
2006 – M. May, Tathra FC
2007 – S. Martyn, Diggers FC
2008 – M. May, Tathra FC
2009 – A. Sargent, Diggers FC
2010 – Z. Burhop, Tathra FC
2011 – L. Kingston, Bermagui FC
2012 – Z. Cowley-Hilton, Narooma FC
2013 – D. Jordan, Diggers FC
2014 – B. Stubbs, Diggers FC
2015 – T. Hodge, Narooma FC
2016 – T. Hodge, Narooma FC

Under 12-11 Best & Fairest

2004 – B. Mumme, Narooma FC
2005 – S. Proctor, Pambula FC
2006 – J. Clothier, Narooma FC
2007 – J. Burch, Diggers FC
2008 – C. McLennan & J. Clothier, Bermagui FC & Narooma FC
2009 – B. Lagana, Bermagui FC
2010 – H. Wenzcel, Pambula FC
2011 – W. Beaumont, Diggers FC
2012 – W. Regan, Diggers FC
2013 – K. Baker, Pambula FC
2014 – Not Awarded
2015 – K. Carlson & W. Seach, Narooma FC & Pambula FC
2016 – W. Kellar, Pambula FC